Dzień Babci i Dziadka

Jest taki dzień w styczniu, gdy do szkoły średniej w Rukojniach śpieszą babcie i dziadkowie. Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto w życiu każdego kochającego wnuka.

Uczniowie klas 0-5 naszej szkoły z wielką radością i zapałem szykują się do tej uroczystości. Kilka dni wcześniej dziadkowie otrzymali od swych wnuków zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka.

Nauczyciele klas początkowych przygotowały z uczniami przedstawienia. Wiersze, przeplatane piosenkami i słowami nauczyciela, stwarzały miłą atmosferę. Nauczyciele  również powinszowali dziadków z ich świętem, piosenką „Niby nic”, czynny udział w śpiewaniu brały nie tylko wnuczęta, ale i babcie z dziadkami. Ileż to było śmiechu, oklasków, okrzyków.  Na zakończenie programu brzmiała tradycyjna piosenka „Sto lat”.

Sądzimy, że Święto Dziadków się udało i stanie się ono w naszej szkole dobrą tradycją.