DOŻYNKI GMINNE

Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Obchody tego wydarzenia przypadają na czas, gdy pustoszeją pola, a praca na nich dobiega końca.

Tegoroczne Święto Plonów naszej gminy odbyło się w niedzielę 11 września. Tradycyjnie rozpoczęło się od dziękczynnej Mszy Świętej w miejscowym kościele, podczas której uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w oprawie liturgicznej. Następnie wszyscy udali się na plac przy urzędzie gminy, gdzie odbył się uroczysty koncert, który swoim występem artystycznym o charakterze ludowym uświetnił chór gimnazjalny „Modus” pod kierunkiem pani Alicji Raguckiej. Goście mogli też podziwiać piękne zagrody przyszykowane przez sołectwa gminy oraz zagrodę przyszykowaną przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszego gimnazjum. Dożynki 2022 za nami, a wspomnienia pozostaną w pamięci na długo.

Alicja Ragucka