„Betlejem to my sami”

eglute1

W piątek, 23 grudnia, w naszym gimnazjum odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe. Na spotkanie przybyli proboszcz parafii w Rukojniach Jan Matusewicz, starosta Anżeła Stankiewicz oraz rodzice naszych uczniów. Uczniowie klas 1-4 oraz zerówka zaprezentowali przybyłym gościom jasełka ,,Betlejem to my sami”. Na scenie pojawili się Maria, Józef, pasterze, trzej królowie, aniołowie. W pięknie udekorowanej scenerii publiczność po raz kolejny mogła przeżyć cud narodzin Jezusa. Dzień Bożego Narodzenia został przeniesiony w czasy współczesne i otaczającą rzeczywistość. Słowo mówione przeplatane było przepięknymi kolędami. Dołączyli się także starszoklasiści, a mianowicie uczniowie klasy IG, którzy zatańczyli taniec żydowski ,,Dary”. Przedstawienie wprowadziło obecnych w bożenarodzeniowy, świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Po części artystycznej proboszcz Jan Matusewicz życzył wszystkim pogodnych świąt, aby w każdym sercu zapanowała radość oraz spokój wewnętrzny. Dyrektor gimnazjum Oleg Nikończyk pragnął, by w oczekiwaniu na święta nie zapomnieliśmy o przebaczeniu i pojednaniu.  Starosta gminy Rukojnie także złożyła życzenia świąteczne. Święta są zawsze okresem magicznym, wtedy oczekują też dzieci prezentów od Mikołaja. W tym roku Mikołaj był bardzo hojny i uczniowie otrzymali dużo słodyczy. Prezenty przysłało Towarzystwo Miłośników Grodna i Wilna, słodycze zaś ufundowała Teresa Romejko, była uczennica naszej szkoły. Dzięki akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Jowitę Gilewicz, rodziny wielodzietne otrzymały świąteczne paczki.  Później uczniowie z wychowawcami udali się na klasowe spotkania wigilijne.

Krystyna Chodorowicz

eglute2