Adwentowe popołudnie w Borejkowszczyźnie

IMG_0882 IMG_2893

W grudniową środę (17.12.2014) uczniowie klas 9-12 udali się do centrum informacji turystycznej w Borejkowszczyźnie, aby w sposób szczególny przypomnieć o tradycjach Bożego

Narodzenia. Oto jakie wrażenia uczniom zostały po wspólnym spotkaniu:

Uczniowie klasy 9 powiedzieli: „Mieliśmy nietradycyjne i ciekawe popołudnie adwentowe, podczas którego nie tylko przypomnieliśmy tradycje Bożego Narodzenia, ale i dowiedzieliśmy się dużo o historii pocztówek”.

Oto słowa uczniów klasy 11: „To nasze spotkanie adwentowe miało szczególny charakter. Obejrzeliśmy prezentację o tradycjach świątecznych, rozwiązywaliśmy krzyżówkę w języku angielskim. Po wypiciu herbaty z ciastkami wysłuchaliśmy opowiadania przewodnika muzeum im. W. Syrokomli pana J. Szostakowskiego o pierwszych listach. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Atmosfera była bardzo świąteczna, czas spędziliśmy ciekawie i wesoło”.

Klasa 10 powiedziała: „Podczas spotkania można było odczuć klimat nadchodzących świąt, czego wyrazem było wspólne śpiewanie kolęd, którym towarzyszyła gitara. Nam się bardzo spodobało, było ciekawie i tajemniczo. A wnętrze drewnianego domku jeszcze bardziej przybliżyło nam atmosferę świąteczną”.

Uczniowie klasy 12 podkreślili, że wesoło spędzili czas w Borejkowszczyźnie, a także dowiedzieli się dużo o widokówkach i o tradycjach Bożego Narodzenia. Bardzo się cieszyli z wygranej w konkursie krzyżówek oraz z niespodziewanej nagrody w postaci czekolady, którą otrzymali od pani A. Paulauskiene.

Jesteśmy bardzo wdzięczni pani H. Bakuło i wszystkim pracownikom „domku Syrokomli’’ za gościnne przyjęcie.