„NASZ REGION. MOJA MAŁA OJCZYZNA”

16 września uczniowie klasy 8a i IG dołączyli się do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które są organizowane co roku we wrześniu. W ramach tego społeczno-edukacyjnego projektu w muzeum Władysława Syrokomli odbyło się zajęcie zintegrowane języka polskiego i geografii „Nasz region. Moja „mała ojczyzna“, w którym udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej w Szumsku. Podczas zajęć w muzeum uczniowie obu szkół przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje o interesujących i ważnych zabytkach swoich miejscowości, poznali historię kościołów pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Rukojniach i Szumsku oraz innych zabytków sakralnych rejonu wileńskiego. Nawiązując do tematyki sakralnej dziedzictwa kulturowego, uczniowie nauczyli się robić aniołków ze słomy, a podczas zajęć w grupach przyszykowali foldery promujące walory swojej „małej ojczyzny“. Podsumowaniem projektu była refleksja przy filiżance herbaty.

A. Klonowska, L. Kuzborska