VILNIAUS MARGASPALVĖ KULTŪRŲ IR RELIGIJŲ PUOKŠTĖ

Kovo 21 d. IG-IIG klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Jevgenija Jackevič ir Lucija Kuzborska, vykdydami gimnazijoje vykstantį projektą „Daugiakultūriškumas vienija mus visus“, dalyvavo edukacinėje programoje-ekskursijoje „Vilniaus margaspalvė kultūrų ir religijų puokštė“. Europos centre esantis Vilnius pasižymi religijų ir kultūrų įvairove. Miestas, tarsi margaspalvė kultūrų ir religijų puokštė, kur kiekvienas žiedas – vis kita tautinė kultūra – nulemia puokštės gražumą ir spalvingumą. Margaspalvėje puokštėje katalikų bažnyčios ir pravoslavų cerkvės, žydų sinagoga ir karaimų kenesa, esami ir tik nuotraukose užfiksuoti statiniai. Programos metu mokiniai susipažino su čia gyvenusių ir tebegyvenančių tautų religijų, kultūros, ir paveldo įvairove. Ekskursiją pradėjome nuo pagrindinės šventovės – Arkikatedros Bazilikos – ir, vingiuodami senamiesčio gatvelėmis, prisilietėme prie čia gyvenusių, savo maldos namus stačiusių, savo giesmes giedojusių, mokiusių vaikus savąja kalba ištarti pirmuosius žodžius vietų. Programos metu mokiniai pagilino kultūrų pažinimo, tolerancijos, supratingumo, atsakingumo ir asmeninio tobulėjimo vertę.

IG-IIG klasių vadovės Jevgenija Jackevič, Lucija Kuzborska