Święto pierwszoklasistów

Pirmokai

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Doczekali się swego dnia i pierwszoklasiści gimnazjum w Rukojniach. W pięknych, nowych mundurkach uczniowie nie tylko ślicznie reprezentowali się na scenie, lecz również wykazali się wiedzą, umiejętnościami oraz zdolnościami artystycznymi. Starszoklasiści urządzili pierwszakom prawdziwy egzamin, z którym dzieciaki uporały się znakomicie. Po egzaminie uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora gimnazjum na ucznia. Nie zabrakło również życzeń, upominków i słodyczy, z czego uczniowie chyba byli najbardziej zadowoleni. Mamy nadzieję, że ta uroczystość zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

Nauczycielka klasy 1a, Irena Szałkowska

Pirmokai_1