ŠVĘSTI LIETUVĄ!

Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną gimnazijos mokiniai prisiminė savo šalies tradicijas, papročius, iš naujo mokėsi pasakoti, vertinti ir jausti savo istoriją. Gimnazijos fojė papuošė mokinių piešti piešiniai, darbeliai, parodos, skirtos Lietuvos gimtadieniui. Per istorijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mokiniai žiūrėjo filmus, diskutavo apie patriotiškumą, atsakomybę, pareigą ir meilę savo Tėvynei. Taip pat vyko viktorinos, kurių metu mokiniai pasitikrino savo žinias, ką žino apie Vasario 16-ąją, signatarus ir įvykius, kurie vyko prieš 105 metus. Taip pat keli mokiniai iš mūsų gimnazijos dalyvavo rajoniniame renginyje Vilniaus r. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijoje, kurioje vyko įspūdingas koncertas, skirtas Lietuvos gimtadieniui.

IG-IIG klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja R. Jachimovičiene nuvyko į Lietuvos nacionalinį muziejų ir Signatarų namus Vilniuje: aplankė ekspozicijas, prisiminė nelengvą Lietuvos kelią į Nepriklausomybę, daugiau sužinojo apie signatarų biografijas. Taip pat nusifotografavo prie žymaus Signatarų namų balkonėlio, kur kiekvienais metais, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, mūsų valstybės vadovai sako sveikinimo kalbą. Vaikščiodami po Vilniaus senamiestį, kopdami į Gedimino kalną gimnazistai diskutavo, kuo Vilnius panašus ir kuo skiriasi nuo prieš 105 metus egzistavusio miesto.

Europos Parlamento narys, Vasario 16-osios akto originalo atradėjas prof. Liudas Mažylis šiais metais kvietė viso pasaulio lietuvaičius dalyvauti jo organizuojamame eilėraščių ir esė konkurse Švenčiu Lietuvą. Šiemet kūrybiniame darbe mokiniai bandė atsakyti į klausimą: „Ko mane išmokė Lietuva?“. Šiame konkurse jėgas išbandė ir mūsų gimnazijos 5-6, IIG kl. mokiniai.

Kiekvienais metais švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną sakome – Valstybę kuria žmonės, ji – tai kiekvienas iš mūsų.