RENKUOSI ATEITĮ SAU

Vasario 27 dieną mes, Rukainių gimnazijos IG, IIIG-IVG klasių mokiniai, mokėmės netradicinėje aplinkoje – lankėmės Lietuvos Užsienio reikalų ministerijoje. Susitikimą inicijavo gimnazijos direktorius O. Nikončik, o mus atlydėjo MEPA projekto vyresniosios ambasadorės L. Jeremejeva ir R. Jachimovičienė. Pirmiausia susitikome su viceministru Egidijumi Meilūnu, kuris papasakojo apie diplomatinę tarnybą (kas tai yra, kodėl ji reikalinga, kaip ji veikia ir pan.). Viceministras E. Meilūnas apžvelgė geopolitinę padėtį, augančius ekonominius ryšius ir intensyvų bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse su kitomis valstybėmis. Taip pat mums buvo paaiškinta apie Europos Sąjungos, NATO reikšmę Lietuvai, kodėl reikalingas stiprus transatlantinis ryšys. Be to, viceministras su mumis diskutavo apie ateities planus, kalbėjo apie perspektyvas mūsų šalyje, sumaniosios specializacijos prioritetus, pateikė sėkmės receptą: parekomendavo rinktis biologijos, fizikos ir IT sritis, nes, anot viceministro, mūsų šalyje garantuota šviesi ateitis būtent tose srityse.

Galiausiai buvo surengta įdomi ekskursija po ministeriją: aplankytas Užsienio reikalų ministro kabinetas ir net pasigrožėta nuostabiais vaizdais nuo ministerijos stogo. Norime padėkoti Rukainių gimnazijos absolventei, ministerijos darbuotojai Galinai Meilūnienei už geranoriškumą ir bendradarbiavimą, malonias staigmenas – dovanėles, už pagalbą organizuojant šią įsimintiną netradicinę pamoką – ekskursiją. #MEPALIETUVA

​​​​​​​​ IG kl. mokinės