RAJONINĖ ISTORIJOS OLIMPIADA

Vasario 23 dieną mūsų gimnazijoje vyko Vilniaus rajono mokinių istorijos olimpiada Lietuva 1795-1864 metais. XXXII istorijos olimpiadoje dalyvavo 30 mokinių iš Vilniaus rajono švietimo įstaigų. Svečius nuoširdžiais ir labai prasmingais žodžiais, skambiomis dainomis pasveikino gimnazijos mokiniai, o Vilniaus rajono savivaldybės administracijos skyriaus vyr. specialistas Jaroslav Suboč, taip pat Rukainių gimnazijos pavaduotoja ugdymui Ana Paulauskienė palinkėjo visiems olimpiados dalyviams sėkmės, gerų rezultatų.

Po olimpiados atidarymo mokiniai atliko užduotis, kurioms buvo skirtos trys valandos. Vilniaus rajono mokytojai, lydėję mokinius į olimpiadą, apsilankė Vladislavo Sirokomlės muziejuje, kuris yra šalia Rukainių miestelio. Muziejaus darbuotojas Olegas Šilko ekskursiją pradėjo labai gražiais V. Sirokomlės pasakytais žodžiais: „Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju“. Lankydamiesi muziejuje mokytojai sužinojo apie V. Sirokomlės gyvenimą, pomėgius, laisvalaikį, kad jis parašė pirmąjį vadovą apie Vilniaus kraštą bei mokėjo net šešias kalbas, apžiūrėjo spintas su poeto daiktais ir išklausė kelis įspūdingus kūrinius. Taip pat buvo papasakota, kad šis pastatas priklausė grafui Benediktui Tiškevičiui, o V. Sirokomlė su šeima jį nuomojosi ir čia nugyveno aštuonerius itin kūrybingus metus. Įdomu buvo sužinoti, kad dvarelyje lankydavosi kompozitorius S. Moniuška, rašytojai, redaktoriai ir leidėjai, archeologas E. Tiškevičius, tapytojas V. Dmochovskis. Mokytojai aplankė ir sodybos kiemelį, kuriame stovi iš girnapusės padarytas stalas, ant jo Sirokomlė parašė ne vieną savo kūrinį, prie jo priiminėjo svečius. Muziejaus darbuotojas pasiūlė svečiams uždėti ranką ant šio stalelio ir juokavo, kad gal ir mokytojus aplankys kūrybinė mūza ir jie taps XXI a. poetais. Vladislavo Sirokomlės muziejaus darbuotojas minėjo, kad muziejuje organizuojami įvairūs edukaciniai ir kultūriniai užsiėmimai, todėl pakvietė atvykti su mokiniais.

Džiugu, kad šiemet po sudėtingų pandemijos metų pagaliau olimpiados dalyviai ir mokytojai turėjo galimybę susitikti gyvai, pabendrauti, pasidalinti savo įžvalgomis, pabūti kartu. Ir laukiame puikių jaunųjų istorikų rezultatų.

Istorijos mokytoja metodininkė Rasa Jachimovičienė

Skip to content