PROJEKTAS „OLIMPINIS MĖNUO 2022”

Jau ketvirtus metus iš eilės, spalio 3-30 dienomis, mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“, kurį inicijavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Projekto tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu. Projekto metu organizatoriai kvietė dalyvauti bei organizuoti fizinio aktyvumo veiklas, daugiau sužinoti apie sveiką gyvenseną, emocinį intelektą, bendradarbiavimo svarbą. Užduotys ir veiklos, kuriose dalyvavo mokiniai, buvo įtraukios. Vaikai gavo naujų žinių, įgūdžių, ugdė bendrystę ir puoselėjo olimpines vertybes – pagarbą, draugystę, tobulėjimą.

Į projektą įsitraukė ir patirtimi dalijosi žinomi sportininkai, olimpiečiai, kurie vedė mankštas, dalijosi patarimais. Mokiniai turėjo galimybę plačiau pažinti ir pabendrauti Zoom platformoje su Lietuvos olimpiečiais: baidarių irkluotojais Andrejumi Olijniku ir Mindaugu Maldoniu, krepšininke Laura Juškaite, lengvaatletėmis Diana Zagainova ir Irina Krakoviak–Tolstika, kanojininku Henriku Žustautu, slidininku Mantu Strolia, boksininku Tadu Tamašausku. Prie jų prisijungė ir dainininkė Eglė Jurgaitytė. Sportininkai papasakojo mokiniams apie kultivuojamas sporto šakas, pomėgius ir laisvalaikį. Mokiniai liko labai laimingi susipažinę su žymiais šalies sportininkais, garsinančiais Lietuvos vardą svetur.

Smagu buvo klausytis, kai vaikai pasakoja, kad salotos ne tik gražiai atrodo, bet ir yra skanios. Pradinukai žino, kad pyktis yra emocija, kurią irgi reikia išjausti, kad svarbu pasitikėti draugais, nes drauge mes galime daugiau nei po vieną. Visos projekte dalyvavusios klasės dalyvaus burtų traukimo ceremonijoje, kurios metu paaiškės, kas laimės organizatorių įsteigtus prizus.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija.

Pradinio ugdymo mokytoja Nijolia Balcevič