Piramida zdrowego żywienia

zdro

W ramach projektu SVEIKATIADA 21 grudnia uczniowie klasy 5-tej zgłębiali wiedzę o zasadach zdrowego żywienia. Własnoręcznie wykonali piramidę zdrowego żywienia. Szczególnie teraz, w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy wszyscy będą zasiadać przy suto nakrytym stole, ważne jest nie zapominać o prawidłowym żywieniu. Uczniowie zwrócili uwagę, że niezbędnym składnikiem jadłospisu musi być woda oraz najbardziej wartościowe artykuły spożywcze z różnych grup piramidy żywnościowej. Także podczas ferii muszą dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu i zażywać dużo ruchu. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 5-tej oraz nauczycielka od biologii, Alicija Karpowicz, składają najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, pogody ducha.