Uczciliśmy Dzień Ziemi

29 marca br. uczniowie klasy IG Gimnazjum w Rukojniach  wraz z wychowawczynią Niną Polujańską  i nauczycielką geografii Alicją Klonowską wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Litewskim Narodowym Centrum Obszarów Chronionych. Wyjazd do centrum poświęcony był również obchodzonemu 21 marca Dniu Ziemi. W Centrum Obszarów Chronionych, które jest ulokowane w pięknym parku Sapiehów, uczniowie mieli możliwość zapoznać się  z działalnością placówki, uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych. Pani przewodnik w interesujący sposób opowiedziała o celach powołania  obszarów chronionych, oprowadziła nas po ciekawie wyposażonych interaktywnych salach, dzięki czemu w sposób aktywny mogliśmy uczestniczyć w zajęciach.

Nauczycielka geografii Alicja Klonowska