NETRADICINĖ TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16-ąją dieną, trečiadienį, 5-8, IG-IVG klasių mokiniams buvo organizuojami netradicinės dienos renginiai, skirti paminėti tarptautinę Tolerancijos dieną.

5-8 kl. mokiniai dalyvavo gimnazijos socialinės pedagogės, klasių vadovų organizuotame renginyje skirtame Tolerancijos dienai. Renginio pradžioje mokiniai, žvelgdami į pasaulio žemėlapį, dalinosi savo žiniomis, kokie žmonės gyvena pasaulyje, kuo jie yra panašūs, kuo skiriasi.
Mokiniams buvo prisiminta ir aptarta žodžio tolerancija prasmė ir reikšmė, mokiniai žiūrėjo trumpą filmą, kuriame klausėsi, kaip kiti panašaus amžiaus mokiniai apibūdina žodį tolerancija.

TOLERANCIJA

Po filmuko peržiūros mokiniai grupėmis atliko praktinę užduotį Kokie dalykai mus išskiria iš kitų?. Užduoties tikslas buvo atkreipti mokinių dėmesį, kad kiekvienas turime teisę turėti savo požiūrį ir vertybes bei įsitikinimus, kad gali skirtis mūsų požiūriai, pomėgiai, tačiau yra labai svarbu atskirti, kokie veiksmai, dalykai kitų gali būti toleruojami ir netoleruojami. Po vykusio renginio mokiniams užsiėmimai buvo tęsiami netradicinėje aplinkoje.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolisTolerancijos namas. Todėl 5-8, IG-IVG kl. mokiniai, baigdami dienos renginius, skirtus Tolerancijos dienai, sukūrė klasės tolerancijos namelius, kurių languose įrašė, jų manymu, svarbias tolerancijos sąvokas, be kurių žodžio tolerancija neįsivaizduoja. Būtent taip mokiniai parodė, kaip įsivaizduoja savo svajonių tolerancijos namą, kuriame visi tilptų ir gyventų taikiai, be problemų ir jaustųsi jame visaverčiais visuomenės nariais.

socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė,
bibliotekininkė Alina Juckevič