NETRADICINĖ PAMOKA VALDOVŲ RŪMUOSE

Šaltą gruodžio 1 dienos rytą IIIG klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Oksana Aleknavičius ir istorijos mokytoja Rasa Jachimovičiene vyko į netradicinę pamoką Valdovų rūmuose.

Integruotos pamokos muziejuje metu mokiniai pateko į Renesanso epochą, vaikščiodami po ištaikingas menes susipažino su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių kasdienio gyvenimo ypatumais ir buitimi. Sužinojo, kurie LDK valdovai ir didikai daugiausia prisidėjo prie Renesanso idėjų sklaidos. Pamokos dalyviai susipažino su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, rūmų gyvenimo aplinka, autentiškais Europos rūmų interjerams būdingais baldais, gobelenais, paveikslais, žemėlapiais ir kitomis vertybėmis. Klausydamiesi įdomaus gidės Ilonos pasakojimo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių gyvenimą išgirdo ir įdomių detalių, pavyzdžiui, kad Žygimanto Senojo žmona italė Bona Sforza visiems laikams pakeitė lietuvių įpročius savo kraičio skrynioje atsivežusi šakutę.
Nors viduramžiais dvasininkai šakutes vadino velnio įrankiais, simbolizuojančiais ragus, tačiau XVI amžiuje, klestint Renesanso epochai, Italijoje šakute buvo valgomi vaisiai, makaronai, mėsa. Valdovų rūmų ekspozicijose mokiniai pamatė ir vieną pirmųjų šakučių Lietuvoje – tuomet jos turėjo tik du dantis.
Mokiniai aplankė ir parodą Slapta meilė, skirtą 500-ajam Barboros Radvilaitės gimtadieniui, prisiminė karališką meilės istoriją ir Renesanso stilistiką menančioje Valdovų rūmų menėje išvydo stilizuotą XVI amžiaus valdovų aprangos interpretaciją, simboliškai sujungiančią dabartį su praeitimi, suteikiančią jai naują pavidalą, prabylančią šiuolaikinio dizaino kalba ir formomis.
Pamokos netradicinėse miesto ir kultūros erdvėse plečia mokinių kultūrinę ir kūrybinę kompetencijas, padeda suvokti asmeninį ryšį su praeitimi, todėl yra labai naudingos ir prasmingos.

Parengė istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Oksana Aleknavičius.

Skip to content