NETRADICINĖ ANGLŲ KALBOS PAMOKA JUNGTINĖS KARALYSTĖS AMBASADOJE

Vykdydami mokyklinio užsienio kalbų projektą „Aš myliu Vilnių“, kovo 9 dieną IIIG klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje anglų kalbos pamokoje Junginės Karalystės ambasadoje. Mokinius pasveikino Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brian Olley, kuris papasakojo apie ambasados darbuotojų funkcijas, kokie yra ambasados veiklos uždaviniai. Mokiniai sužinojo, kad vienas iš pagrindinių tikslų yra Jungtinės Karalystės ir Lietuvos santykių plėtra.

Atsakingi už politinę ir kultūrinę veiklą ambasados darbuotojai papasakojo apie tai, kaip buvo ruošiamasi karalienės Elžbietos II, princo Čarlso vizitui Lietuvoje; kokie vykdomi projektai skatina Lietuvos jaunimo savarankiškumo ir lyderystės ugdymą. Vienas iš jų „People to People“ – Britų tarybos kultūrinių ryšių ir socialinių partnerysčių programa, jau penkerius metus įgyvendinama visose trijose Baltijos šalyse. Britų tarybos atstovė Ona Marija Vyšniauskaitė paskatino ir mūsų gimnazijos mokinius dalyvauti jame, ugdyti lyderystės ir kritinio mąstymo gebėjimus, įtraukti į ugdymo procesą inovatyvius sprendimus.

Mokiniai turėjo galimybę ne tik sužinoti daugybę įdomių dalykų apie ambasados vykdomas veiklas, bet ir užduoti klausimus ambasados atstovams. Klausimai buvo skirtingi: Kodėl JK ambasados automobilių numeriai yra žalios spalvos? Kokios futbolo komandos sirgaliai esą? Ar sunku perprasti vairuoti automobilį su vairu kairėje? Ar patinka Vilnius? Ką mano apie Lietuvos žmones?

Atsisveikindami mokiniai dėkojo susitikimo organizatoriams už labai šiltą priėmimą ir turiningą netradicinę anglų kalbos pamoką. Draugiška bendravimo atmosfera leido mokiniams parodyti ir pasitikrinti savo anglų kalbos žinias.