MOBILI LABORATORIJA

Lapkričio 30 dieną gimnazijoje lankėsi moderniausia mokslo įranga aprūpinta pirmoji šalyje mobili laboratorija Mobilioji bioklasė. Mobilioji bioklasė – tai po mokyklas keliaujanti moderni laboratorija, kuri pristato ir supažindina su naujausiais biomokslų laimėjimais. Projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove Thermo Fisher Scientific, kuri yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Padedami Vilniaus universiteto studentų ir aukštųjų technologijų kompanijos Thermo Fisher Scientific tyrėjų, gimnazijos mokiniai, besidomintys biomokslais ir ketinantys su šiais mokslais susieti savo studijas, turėjo unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais ir atlikti modernius mokslinius eksperimentus.

Biologijos mokytojos Alicijos Karpovič kabinetas virto tikra moksline laboratorija, kurioje buvo atliekami eksperimentai su DNR. Laboratoriniuose darbuose dalyvavo 24 mokiniai iš visų gimnazijos klasių, o juos kuravo genetikos, biologijos ir kitus biomokslus studijuojantys studentai, kurie šiuo metu atlieka praktiką projektą remiančioje bendrovėje Thermo Fisher Scientific.

Mokiniai džiaugėsi Mobiliosios bioklasės suteikta galimybe vienai dienai įsijausti į mokslininko vaidmenį – tirti ir dirbti su tokiais prietaisais ir priemonėmis, kaip šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose. Tai skatina didesnį domėjimąsi biomokslais ir įkvepia, taip pat padeda renkantis ateities profesiją.

Renginio organizatorės: Alicija Karpovič ir Ana Ivanova