MALUJĘ MUZYKĘ

Muzyka wpływa wszechstronnie na rozwój osobowości dziecka. Rozwija wyobraźnię oraz fantazję. W minionym tygodniu dzieci z grupy Krasnoludki uczestniczyły w republikańskim wirtualnym projekcie prac twórczych Kolory symfonii Čiurlionisa (Čiurlionio spalvų simfonija) dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem projektu było rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka, kształtowanie poczucia estetyki i pojęcia piękna. Intepretując poemat symfoniczny M. K. Čiurlionisa W lesie, dzieci przekazały swoje emocje i wrażenia metodą rysunkową. Prace inspirowane utworem przedstawiają kolorowy las. Uczestniczenie w projekcie pozwoliło przedszkolakom wyrazić własne uczucia, jak również uwrażliwiło na piękno otaczającego świata.

Wychowawczyni, Olga Sokolauskiene