KĄ ŽINOME APIE VALSTYBĖS SIENOS APSAUGĄ

Gruodžio 12 dieną Rukainių gimnazijos JPB narių komanda (IIIG klasės mokiniai) dalyvavo viktorinoje Vilniaus r. Lavoriškių gimnazijoje. Dėl prizinių vietų varžėsi net devynios JPB komandos iš Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono mokyklų. Viktorinos tikslas – skatinti VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnų ir mokyklų bendruomenių bendradarbiavimą, šviesti mokinius, populiarinti pasieniečio profesiją ir teikti informaciją apie galimybę ją įgyti. Viktoriną sudarė 5 turai. Pirmo turo metu  komandos parodė savo kūrybiškumą, nes parengė prisistatymus viktorinos tema, vėliau mokiniams išties teko pasukti galvas ir atsakyti į klausimus, susijusius su pasienio kontrole, tarnybos pareigūnų įgaliojimais, teko atpažinti įvairias nuotraukas su tarnyboje naudojamais prietaisais ir priemonėmis, nagrinėti praktines situacijas. Viktorinos metu mokiniai ne tik pasitikrino savo žinias, bet dar daugiau sužinojo apie pasieniečio profesiją.

JPB vadovė Rasa Jachimovičienė