INTEGRUOTA PAMOKA „SPALVOTAS PASAULIS”

Kovo 15 dieną gimnazijoje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros, socialinio ir emocinio ugdymo pamoka Spalvotas pasaulis, kurią 5a kl. mokiniams organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Jeremejeva, socialinė pedagogė Jovita Bliznikė. Per pamoką penktokai skaitė ir lygino tekstus apie aklus žmones, susipažino su aklų vaikų pasauliu, aptarė aklumo priežastis. Mokiniai diskutavo, kodėl reikėtų atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, taip pat kalbėjo apie pakantumą, gebėjimą suprasti kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų. Vėliau, dirbdami grupėmis, taikydami dailės terapijos (Ebru) techniką, vizualizavo Juozo Erlicko eilėraštį Aklas berniukas, pristatė savo sukurtus darbus klasei. Mokiniai įsitikino, kad šiai technikai nereikia net mokėti piešti, nes ja siekiama pažinti ir išreikšti save per spalvų liejimą. Smagu, kad per pamoką penktokams pavyko ne tik žodinį tekstą paversti vaizdu, bet jie turėjo galimybę išbandyti naują techniką, kuri suteikė daug teigiamų emocijų. Galima drąsiai sakyti, kad toks integruotas mokymas ne tik praturtino ugdymo turinį, bet leido mokiniams patirti mokymosi prasmę irdžiaugsmą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Jeremejeva
Socialinė pedagogė Jovita Bliznikė