Europos kalbų diena Rukainių vidurinėje mokykloje

P9260035 P9260032

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena, kurios metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant ugdyti domėjimąsi kitomis kalbomis, rodyti pagarbą joms, juk žinoma, kad kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų spalvų ir pasiūlo naujų idėjų. Lietuvoje Europos kalbų dienos šventė yra švenčiama nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

Mūsų mokykloje buvo organizuotas netradicinio ugdymo dienos renginys, kurio tikslas – išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti mokinių norą pažinti kuo daugiau apie Europos šalis bei jų kalbas. 1- 4 klasių mokiniai turėjo paruošti plakatą apie pasirinktą Europos šalį ir apie ją papasakoti. Visų mokinių pristatymai buvo labai įdomūs ir naudingi. Mokiniai daug naujo sužinojo apie Vokietiją, Estiją, Latviją, Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Prancūziją. Mokyklos direktorius Oleg Nikončik ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Boroško uždavė mokiniams keletą klausimų apie Europos Sąjungą, į kuriuos visi pradinukai stengėsi atsakyti. Šventės pabaigoje visi mokiniai padainavo linksmą dainelę ir kiekviena klasė gavo padėkos raštą už puikų pasiruošimą ir dalyvavimą Europos kalbų dienoje.

Pradinio ugdymo mokytoja Nijolia Balcevič