EUROPOS KALBŲ DIENA GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ji rengiama Europos Tarybos iniciatyva ir minima kasmet nuo 2001 m., kurie buvo paskelbti Europos kalbų metais. Minint šią dieną siekiama skatinti ir išlaikyti turtingą Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Taip pat siekiama, kad žmonės per savo gyvenimą mokytųsi daugiau kalbų, ugdydami savo kalbinius įgūdžius ir stiprindami kultūrų tarpusavio supratimą.

Rukainių gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte „Mokyklos – Parlamento ambasadorės„, todėl mokiniams ši data ypač aktuali.

Per istorijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas IIG-IIIG-IVG klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje, pasitikrino savo žinias ir išmoko naujų dalykų apie Europos kalbas ir skaitmeninę Europos ateitį. Pilietiškumo pagrindų mokytoja pastebėjo, kad galbūt tai paskatins susidomėti vertėjo profesija arba Europos technologine pažanga? Taip pat mokiniai kūrė plakatus, rašė žodį MOKYTOJAS įvairiomis kalbomis, diskutavo, dalinosi savo įžvalgomis apie Europos šalis.

8a klasės mokiniai per klasės valandėlę, padedami klasės vadovės Alinos Juckevič, sukūrė tų Europos valstybių medį, kurias norėtų aplankyti. Mokiniai buvo labai kūrybingi, išradingi ir smalsūs.

7a klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką dalyvavo viktorinoje „Pažinkime Europą!” ir sužinojo, kad Europa – nuostabus žemynas, turintis nepakartojamą istoriją. Europoje gimė daug garsių pasaulio mokslininkų, atradėjų, dailininkų ir kompozitorių, populiarių pramogų pasaulio atstovų ir pergales skinančių sportininkų. Įdomūs faktai, įtraukiantys klausimai padėjo glaustai pateikti 7-okams bendrųjų žinių apie Europą ir trumpai paaiškinti, kas yra Europos Sąjunga ir kaip ji veikia.

5a klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką dėliojo didžiulę Europos Sąjungos dėlionę. Penktokai mokėsi, kaip įvairiomis kalbomis pasakyti „Labas“, taip pat spalvindami dėlionę pasikartojo spalvų ir gyvūnų pavadinimus lietuvių kalba.

2023-ieji – Europos įgūdžių metai, o kalbų mokėjimas – vienas svarbiausių įgūdžių. Mokytis naujų kalbų naudinga visiems, nepaisant amžiaus, darbo pobūdžio ar gyvenamosios vietos. Kalbų mokėjimas atveria daugiau galimybių įsidarbinti, mokytis, pažinti pasaulį, keliauti, bendrauti ir surasti draugų, plėtoti verslą, dalintis žiniomis ar išspręsti iškilusias problemas. Šiais metais, integruodami įvairius dalykus, tobulinome savo turimus įgūdžius ir įgijome naujų! #MEPALIETUVA

Lietuvių kalbos ir mokytoja Oksana Aleknavičius,

istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė,