EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS

Lapkričio 15 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Tapyba ant vandens (EBRU). Tai meno forma, nepaliekanti abejingų dėl nesunkiai gaunamo išskirtinio rezultato, greitai kintančio proceso, neįprasto spalvų ir formų žaismo bei netikėtumo. Užsiėmimo pradžioje dalyvių laukė ebru meno pristatymas, kurio metu edukatorė papasakojo ebru atsiradimo istoriją, supažindino su priemonėmis, paaiškino ir praktiškai parodė, kaip vyksta piešimas ant vandens. Pristatymo metu buvo parodomos schemos, kurių pagalba nesudėtingai galima nupiešti vandenyje gėlytę, žvaigždutę, širdelę. Mokiniai savo piešinius atliko specialiame inde ant sutirštinto jūros dumbliais ir žolelėmis vandens. Mokiniai specialiomis lazdelėmis formavo įvairiausius ornamentus ir juos galėjo perkelti ant specialaus popieriaus lapo.

Tapyba ant vandens (EBRU) leido kiekvienam patirti neįprastų pojūčių mene, džiaugtis procesu ir galiausiai nustebinti patį save sukurtu piešiniu.

Pradinio ugdymo mokytoja Nijolia Balcevič