Aš tikrai myliu Lietuvą

,,Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais nemažiau vertais, garbintais tautų ir valstybių vardais, norim, kad su pagarba mus ištartų”

Justinas Marcinkevičius

Artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventėme kitaip – dėl Lietuvą sukausčiusio karantino Vasario 16-osios renginiai persikėlė į virtualią erdvę. Tačiau parodų, viktorinų, konkursų, sveikinimų, vaizdo filmų, istorijos pamokėlių Rukainių gimnazijoje netrūko. Visą savaitę mokiniai, padedami mokytojų, džiugino savo kūrybiškumu, išradingumu.

Per istorijos pamokas IG-IVG  mokiniai keliavo virtualiai: lankėsi Vilniaus senamiestyje  ir keliavo „Susipratusio lietuvio pėdsakais“. Interaktyvaus žaidimo metu aplankė  istorines vietas ir sužinojo, kas sieja Lietuvos Tarybą ir Vytautą Didįjį, koks įvykis sustiprino lietuviškumą Vilniuje ir kodėl vienos salės lubos jį galėjo susilpninti, ką naktį slapta spausdino signataras Petras Klimas, kas tokie buvo „akiplėšų būrys“, kokiais „hamburkais“ Jonas Basanavičius vaišindavo svečius ir daug kitų įdomių istorinių faktų.

Taip pat mokiniai lankėsi svečiuose pas Joną Basanavičių Signatarų namuose, išgirdo virtualų pasakojimą, kuo domėjosi Jonas Basanavičius, kokie jo nuopelnai Lietuvai. Mokiniai sudalyvavo virtualiame  ture  po Istorinę Lietuvos Prezidentūrą, noriai  atsakinėjo į  viktorinos ,,Vasario 16-osios signatarai” klausimus, sprendė kryžiažodžius.

Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 8a ir IIG kl. mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ,,Švenčiame Vasario 16-ąją”. Gimnazistai ir aštuntokai skaitė įvairių funkcinių stilių tekstus tema ,,Vasario 16-oji”, vėliau dalinosi savo mintimis, ką jiems reiškia ši šventė, ko šia proga norėtų palinkėti visiems Lietuvos gyventojams. 8a kl. mokiniai kūrė sveikinimus ir linkėjimus, taip pat paragino visus tautiečius švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kartu. Savo darbus įkėlė į PADLET lentą.

6a kl. mokinės Karolina Urbanovič ir Dorota Dakševič dalyvavo konkurse ,,Švenčiu Lietuvą”, kurį skelbė Europos Parlamento narys, Vasario 16-osios akto originalo atradėjas prof. Liudas Mažylis. Kūrybiniame darbe mokinės turėjo sukurti esė arba eilėraštį, kuris atspindėtų santykį su gimtine, tėviške, šalimi, atskleisti savo žinias apie Lietuvos istoriją ir atsakyti į klausimą: ,,Ką man reiškia Lietuva?“

Vasario 10 d., per lietuvių kalbos pamokas,  IG ir IVG klasių mokiniai, minėdami Vasario 16-ąją, diskutavo, kokie yra šalies valstybingumo simboliai, prisiminė svarbiausius istorinius įvykius, svarstė, kas garsina Lietuvą pasaulyje. Mokiniai skaitė įvairių laikotarpių poetų eiles apie Lietuvą, samprotavo, kaip šalis pristatoma jų kūryboje. Aptarti ir vaizduojamojo meno – dailės, fotografijos – kuriami Lietuvos įvaizdžiai. Pamokos pabaigoje mokiniai, remdamiesi aptarta medžiaga, kūrė ir pristatė pastraipas „Man Lietuva yra…“.

Pateiktį galite pamatyti čia: https://www.canva.com/design/DAEVjv4nfCE/knVOj8RtWu55bWxdWp11Pg/view?utm_content=DAEVjv4nfCE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

IVG klasės mokiniai per klasės valandėlę dalyvavo viktorinoje ,,Aš tikrai myliu Lietuvą”. Viktorinos metu mokiniai įrodė, kad domisi Lietuvos istorija, svarbiausiais šalies pasiekimais ir tikrai myli savo tėvynę.

Biologijos ir fizinio ugdymo mokytojos teigia, kad Lietuvai svarbus sveikas Lietuvos pilietis. Todėl pertraukos metu surengė mokytojams mankštą ,,Švenčiame Vasario 16-ąją”. Gimnazijoje vyko  ir integruota netradicinė pamoka ,,Sveikas pilietis”. Penktokai prisiminė kai kurias sąvokas (pilietis, valstybė), kokia yra valstybės struktūra, funkcijos, kaip valstybė rūpinasi savo piliečiais, kai susergame.  Biologijos mokytoja pabrėžė, kad per gamtos ir žmogaus pamokas daug kalba apie sveikatą, prevenciją, sveiką gyvenimo būdą, sportą. Fizinio ugdymo mokytoja pasidžiaugė, kad Rukainių gimnazijos mokiniai nori būti sveikais piliečiais.

Vasario 16-ąją minėjo ir priešmokylinė ugdymo grupė. Jie prisijungė prie socialinės gerumo akcijos ,,Jūs ne vieni” (savo languose iškabino tris širdeles – geltona, žalia, raudona). Trispalvė simbolizuoja mūsų visų vienybę ir pilietiškumą, o širdelė – mūsų neabejingumą šalia gyvenantiems vienišiems žmonėms.

Vasario 8-12 d. vyko virtuali piešinių ir rašinių paroda, skirta Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Parodos tikslas – skatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, ugdyti socialines, pilietines nuostatas, plėtoti meninę, kūrybinę raišką. Parodoje dalyvavo 2c-4c, 1a-4a klasių mokiniai.

Rukainių gimnazijoje per muzikos pamokas mokiniai dalyvavo muzikinėje viktorinoje, per dailės pamokas sukūrė parodą ,,Aš tikrai myliu Lietuvą”, per lietuvių kalbos pamokas kūrė akrostichus Lietuvai, per geografijos pamokas dalyvavo viktorinoje ,,Lietuva Europoje”, per technologijų pamokas gamino trispalvius darbelius, skirtus Vasario 16-ajai, taip pat buvo sukurtas filmukas ,,Vasario 16-osios darbeliai”.

Bendros kūrybinės veiklos, kad ir per nuotolį, suvienijo Rukainių bendruomenę, suteikė kūrybinio džiaugsmo ir priminė, kokia svarbi kiekvienam piliečiui yra gimtinė, tėvynė – Lietuva.

Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė