Baśniowa wycieczka do Wilna

28 maja z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka uczniowie klas 0–4 wyruszyli na wycieczkę do Wilna. Celem wyprawy było nie tylko wspólne spędzenie czasu, ale także udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym.

Na początku uczniowie odwiedzili Park Bernardyński, gdzie podziwiali piękno majowej przyrody oraz aktywnie spędzali czas na placu zabaw. Słoneczna pogoda i radosna atmosfera sprzyjały wspólnym zabawom i spacerom.

Następnie dzieci udały się do Domu Kultury Polskiej w Wilnie, aby obejrzeć przedstawienie teatralne „Kopciuszek”. Spektakl zachwycił wszystkich nowoczesną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Szczególne wrażenie na najmłodszych zrobiła współczesna muzyka i ciekawa choreografia, które nadały znanej baśni nowoczesny charakter.

Po zakończeniu przedstawienia na dzieci czekała jeszcze miła niespodzianka – lody o różnorodnych smakach, które sprawiły wszystkim wiele radości. Zmęczeni, ale bardzo
zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń, uczniowie wrócili do szkoły. Wycieczka do Wilna z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.    

Organizatorki: Irena Szałkowska, Danuta Bojarowicz