Renginių, skirtų Pasaulinei Žemės dienai, savaitė
Balandžio 4–11 dienomis Rukainių gimnazijoje vyko nepaprasta renginių ir veiklų savaitė, skirta paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Visa gimnazijos bendruomenė – mokiniai, mokytojai ir svečiai – aktyviai įsitraukė į kūrybines ir edukacines iniciatyvas, kurios ne tik praturtino žinias, bet ir skatino atsakomybės už mūsų planetą jausmą. Ši savaitė buvo nuostabus įrodymas, kaip bendruomenė, dirbdama kartu, gali kurti prasmingus ir įkvepiančius renginius.
Balandžio 7 d. IG klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Žemės ateities link” į mišrių komunalinių atliekų mechaninio-biologinio apdorojimo centrą UAB „Energesman”. Šios išvykos metu mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip atliekos virsta vertingais ištekliais – nuo robotų padedamo rūšiavimo iki organinių atliekų perdirbimo lervomis. Jiems buvo pristatyti projektai, kaip perdirbtos medžiagos gali būti naudojamos plytų ar kuro gamybai. Tai buvo diena, kupina žinių apie modernias technologijas ir inovatyvius aplinkosaugos sprendimus. Balandžio 8 d. pradinių klasių mokiniai pasinėrė į pamoką „Lietuvoje auginta! Sveikų skonių kelionė“, kurios metu nagrinėjo vaisių, daržovių ir pieno produktų svarbą kasdieniam gyvenimui. Balandžio 10 d. gimnazijoje apsilankė ypatinga viešnia – doc. dr. Justina Gaidukevič, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Neorganinės chemijos katedros vedėja ir buvusi Rukainių gimnazijos auklėtinė. Ji pasidalijo savo asmenine istorija, papasakojo apie Vilniaus universiteto studijų galimybes ir pristatė mokslinį projektą apie anglies alotropinių atmainų įvairovę, deimanto išgavimą, jų unikalią struktūrą ir taikymo galimybes. Užsiėmimo metu vyko aktyvios diskusijos, o teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti dovanėlėmis. Tą pačią dieną mokiniai dalyvavo renginyje „Boružėlė”, kuriame mokiniai kūrybiškai paminėjo Žemės dieną.
Per logopedinius užsiėmimus buvo sukurta darbelių kolekcija „Žemė šnabžda: žodžių ir darbelių melodija”. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 6a klasės mokiniai dalyvavo tekstų kūrimo dirbtuvėse: kūrė sakmes apie gamtą, o IG klasės mokiniai, perteikdami žmogaus ir aplinkos harmoniją, kūrė fotonovelę „Žmogus ir gamta”. 5a klasės mokiniai, integruodami technologijas, vykdė projektą „Skaitmeninis gamtos atlasas”. Ne mažiau įspūdinga buvo visų mokinių sukurtų darbelių iš antrinių žaliavų paroda „Velykų dovana Žemei”. Šie meno kūriniai, kabantys ant beržų šakelių pirmame gimnazijos aukšte, priminė, jog kūrybiškumas ir gamtos tausojimas suderinamas. Vyko ir įtraukiančios integruotos pamokos – „Žmogaus poveikis vandenynui” ir „Rūšiavimo sprendimai per skaitmenines akis”, per kurias mokiniai analizavo globalias problemas ir galimus jų sprendimo būdus. Per dailės pamokas 5a–8a ir IG–IIG klasių mokiniai piešė ryškiaspalvius piešinius Žemės dienai, kurie dabar puošia mokyklos stendą. Mokinių darbai – tai priminimas apie mūsų planetos grožį ir vertę. Balandžio 11 d. savaitės kulminacija tapo išvyka į Europos informacijos centrą, kur 8a klasės mokiniai praplėtė savo žinias apie Europos Sąjungos institucijas ir jų indėlį į aplinkosaugą.
Nuoširdžiai dėkojame visiems mokytojams, kurie paskatino mokinius aktyviai dalyvauti šios savaitės renginiuose. Pasaulinei Žemės dienai skirti renginiai ne tik įtraukė, bet ir suartino gimnazijos bendruomenę.





Chemijos mokytoja Ana Ivanova