Edukacinė-pažintinė išvyka į Kauną

Kaunas – unikalus miestas, jis yra ne tik istorinio paveldo, gamtos saugykla, bet ir gyvas kultūros centras. Norėdami patys gerai pažinti šią ypatingą aplinką, pajusti širdimi pulsuojančią tautos istoriją ir ja didžiuotis, pasigrožėti nuostabiais gamtos ir kultūros objektais, spalio 10 dieną mes, 5-8, IG-IVG klasių mokiniai, kartu su klasių vadovėmis vykome į Kauną, dalyvavome edukacinėje-pažintinėje ekskursijoje „Kauno miesto istorijos, gamtos ir kultūros paveldo dermė”. Be to, ši kelionė buvo labai palanki paminėti žymaus lietuvių menininko M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines.

Pirmiausia pasivaikščiojimą po Kauną pradėjome nuo Laisvės alėjos. Tai pagrindinė miesto pėsčiųjų gatvė, viena ilgiausių Europoje, ypač svarbus miesto simbolis, tapęs net filmų ir televizijos laidų įkvėpimo šaltiniu. Trumpam sustojome Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje, kuriame išvydome ten dirbusių Lietuvos Respublikos prezidentų skulptūras.

Taip pat lankėmės Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, dalyvavome edukaciniame užsiėmime, kurio metu susipažinome su M. K. Čiurlionio muziejumi, lavinome vaizduotę ieškodami dailininko paveiksluose paslėptų simbolių, tyrinėjome ir diskutavome, ką jie galėtų reikšti. Savo įspūdžius perkėlėme ant popieriaus, sukurdami unikalius paveikslus pagal M. K. Čiurlionio kūrybos motyvus, naudodami bene mėgstamiausią kūrėjo techniką – pastelę.

Vėliau vykome į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuris kaupia, saugo, restauruoja, tiria ir propaguoja lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės kovų už laisvę ir nepriklausomybę paminklus, eksponatus, pasakojančius apie Lietuvos istoriją. Muziejaus rinkinį sudaro archeologiniai radiniai, šaltieji ir šaunamieji ginklai, amunicijos rinkiniai, susiję su Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raida, „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą daiktai ir dokumentai, užsienio valstybių kariuomenių uniformų kolekcija, dokumentų ir knygų rinkinys.

Grįždami namo, užsukome prie Kauno marių – didžiausio dirbtinio vandens telkinio Lietuvoje, grožėjomės įspūdingu, per tūkstantmečius susiformavusiu Nemuno slėniu, stebėjomės, kaip gamta, pastačius Kauno hidroelektrinės užtvanką, sugebėjo prisitaikyti prie naujų sąlygų.

Rukainiškiai įsitikino, kad Kaunas ne tik istorinis, bet ir kultūrinis miestas, savitas. Na, o mokytis kitaip, netradicinėje aplinkoje, tikrai smagu, nes šios išvykos metu mes domėjomės Kauno miesto kultūros, gamtos ir meno palikimu, praplėtėme Lietuvos istorijos žinias.

​​​​​Gimnazijos laikraščio ,,Rašaluoti pirštai” redakcija