„Aš esu miesto gidas“ (A. Mickevičiaus pėdsakais)

Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas aštuntokai nagrinėdami žmogaus tapatybės klausimus susipažino su A. Mickevičiaus, O. Milašiaus biografijomis, skaitė jų tekstus, tad lietuvių kalbos mokytoja kartu su lenkų kalbos mokytoja nusprendė organizuoti netradicinę pamoką, skirtą būtent A. Mickevičiaus ryšiams su Lietuva. Pamoka „Aš esu miesto gidas” vyko 2025 m. balandžio 16 d. Vilniaus senamiestyje.

Mokiniai iš anksto ruošėsi – pasiskirstė darbus, rinko informaciją apie A. Mickevičių, kūrė maršrutą ir mokėsi pristatyti poeto biografiją. Pamokos metu jie tapo gidais ir patys vedė ekskursiją po svarbias Mickevičiaus gyvenimo vietas sostinėje.

Aplankyti Aušros Vartai, Vilniaus universiteto ansamblis, Bazilijonų vienuolynas, esantis netoli Aušros Vartų, kuriame kalėjo poetas, A. Mickevičiaus paminklas, jo vardu pavadintas muziejus, sustota ir kitose su poeto gyvenimu susijusiose vietose. Kiekvieną kartą sustojant prie objekto mokiniai pristatė poeto biografijos faktus, susijusius būtent su tuo objektu, priminė paties objekto istoriją. Vyko diskusijos apie laisvę, meilę tėvynei ir
romantizmo laikotarpio literatūrą Lietuvoje. Pamokoje integruoti lietuvių ir lenkų literatūros, istorijos ir geografijos dalykai, todėl ji buvo daugiaplanė ir įtraukianti. Mokiniai stiprino įvairias kompetencijas, lavino viešojo kalbėjimo įgūdžius ir ugdė pasitikėjimą savimi. Tokia
daugiaplanė veikla padėjo geriau suprasti poeto asmenybę ir jo indėlį į lietuvių ir lenkų kultūrą.

Pamoka baigėsi refleksija ir diskusija apie tai, kad bendras lietuvių ir lenkų kultūrinis paveldas gali būti įdomiai pristatomas bendraamžiams.

Parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Oksana Aleknavičius