Gyvo žodžio pažinimas „Poezijos pavasaryje“

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris” yra vienas reikšmingiausių kultūrinių renginių Lietuvoje, gyvuojantis daugiau nei šešis dešimtmečius ir kasmet suvienijantis poetus bei literatūros mylėtojus Lietuvoje ir užsienyje. Mūsų gimnazijos IIG klasės mokiniai gegužės 27 dieną dalyvavo Vladislavo Sirokomlės muziejuje vykusiame viename iš daugelio festivalio renginių.

Renginio metu mokiniai išgirdo pačių poetų skaitomą kūrybą ir pabendravo su kūrėjais. Savo eilėmis ir įžvalgomis dalijosi poetė, prozininkė ir vertėja Birutė Jonuškaitė, poetė Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, poetė ir prozininkė Nijolė Marytė Šerniūtė ir poetas Juzef Šostakovski. Renginio metu mokiniai ne tik klausėsi poezijos, bet ir aktyviai dalyvavo diskusijose, uždavė klausimus apie kūrybos procesą. Gyvas bendravimas su autoriais padėjo geriau suprasti literatūros reikšmę šiuolaikiniame gyvenime ir įkvėpė saviraiškai.

Ši patirtis prisidėjo prie mokinių kultūrinės ir komunikacinės kompetencijos ugdymo, skatino kritinį mąstymą ir kūrybiškumą. Dalyvaudami renginyje mokiniai taip pat stiprino socialines kompetencijas – mokėsi klausytis, gerbti kito nuomonę, drąsiai reikšti savas mintis.

Apsilankymas muziejuje ir dalyvavimas renginyje tapo prasminga kultūrine–edukacine patirtimi, papildžiusia lietuvių kalbos ir literatūros pamokas. Tokie renginiai skatina domėtis literatūra ir puoselėti gyvo žodžio tradiciją.

Parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Oksana Aleknavičius